WSPol i SGSP znikają z mapy

Strażak, policjant, ratownik medyczny – przedszkolaki poznają zawody -  Rembertów

Nie ma już ani Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ani Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Obie uczelnie mundurowe 1 sierpnia 2023 roku zmieniły swoje szyldy.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec maja złożył podpis pod ustawą, zgodnie z którą w Polsce pojawiły się właśnie – 1 sierpnia – dwie akademie mundurowe. Swoje nazwy zmieniły te jednostki, które zajmują się kształceniem głównie policjantów i strażaków. Natomiast Straż Graniczna „otrzyma” wreszcie własną uczelnię wyższą –Wyższą Szkołę Straży Granicznej. Ta wystartuje jednak w październiku br. ……………………..

…..  Akademia Policji w Szczytnie jest jednostką organizacyjną Policji i uczelnią służb państwowych nadzorowaną przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora oraz doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, a od 31 maja 2021 roku także nowe uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne.

 

Więcej:  https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/wspol-i-sgsp-znikaja-z-mapy

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT