Wyższe świadczenia dla emerytów mundurowych, którzy pracowali dalej „w cywilu”?

Kasa fiskalna DATECS WP-50 - Kasy fiskalne Online - Urządzenia fiskalne -  kasy fiskalne datecs-polska.pl

Umożliwienie emerytom mundurowym, którzy pracowali dalej „w cywilu” i odprowadzali składki na ubezpieczenie społeczne, otrzymywania dwóch świadczeń: mundurowego i z ZUS – zakłada projekt nowelizacji ustawy o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, złożony przez klub KO.

Klub Koalicji Obywatelskiej złożył w poniedziałek w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zakłada on, że emeryci, którzy po przejściu na emeryturę „mundurową” dalej pracowali „w cywilu” i odprowadzali składki, będą mieli prawo do wyższych emerytur – w praktyce chodzi o umożliwienie otrzymywania dwóch świadczeń: z systemu mundurowego oraz systemu powszechnego.

……………………….. Zdaniem autorów projektowanych rozwiązań przyczynią się one „do poprawy sytuacji materialnej osób uprawnionych do świadczeń emerytalnych i rentowych w systemie zaopatrzenia społecznego oraz w systemie ubezpieczeń społecznych”, a także „do podniesienia statusu służby funkcjonariuszy oraz mogą zachęcić do pozostania w zawodzie, a także zwiększyć atrakcyjność służby na rzecz Rzeczpospolitej”.

 

Więcej: https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/wyzsze-swiadczenia-dla-emerytow-mundurowych-ktorzy-pracowali-dalej-w-cywilu

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT