2000 policjantów było lub przebywa na kwarantannie.

ilustracjaOd początku działań policji w okresie epidemii ponad 2 tys. funkcjonariuszy było lub znajduje się jeszcze na kwarantannie. 100 jest zarażonych – poinformował dziś rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

 

 

Niestety, ponad 100 policjantów, którzy na co dzień z wielkim poświeceniem wykonują swoje obowiązki, jest zarażonych, a od początku działań ponad ok. 2 tys. było lub jest jeszcze na kwarantannie” – poinformował Mariusz Ciarka..

“Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki. Pamiętajmy o tym. Liczymy na wzajemne zrozumienie” – zaapelował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Ostatniej doby funkcjonariusze skontrolowali prawie 111 tys. osób poddanych kwarantannie, od początku to już ponad 3,5 miliona sprawdzeń. “Ostatniej doby tylko w ok. 220 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny”.

Niektórzy proszą policję o pomoc w codziennych sprawach. Wczoraj ok. 30 osób zwróciło się do mundurowych o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci. Codziennie angażujemy do działań prewencyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo i powstrzymać zarażenia między osobami, ok. 25 tys. funkcjonariuszy – głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskich oraz żołnierzy, głównie z Żandarmerii Wojskowej”.

Ciarka zapewnił, że policja nie chce “mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń”. “Wczoraj rozdając maseczki informowaliśmy obywateli o nowym obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Wiele razy udowadnialiśmy, że potrafimy być solidarni i odpowiedzialni. Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie, może zarażać inne osoby” – wskazał.

 

źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/2000-policjantów-było-lub-przebywa-na-kwarantannie/ar-BB12PyBx?ocid=spartandhp

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT