Andrzej Szary – „Niech się politycy obijają maczugami na własny koszt, a Policji niech dadzą spokój, Policja robi co do niej należy”

ilustracjaPoseł PiS Bartłomiej Wróblewski oraz podinsp. Andrzej Szary przewodniczący NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego w porannej rozmowie Radia Poznań w dniu Święta Policji.

 

Goście „Kluczowego Tematu” oceniali działania policji podczas ubiegłotygodniowych manifestacji pod Sejmem oraz ujawnienie przez posła PO Michała Szczerbę wizerunku i danych personalnych policjantów uczestniczących w tych zdarzeniach.

Podinsp. Andrzej Szary przewodniczący NSZZ policjantów województwa wielkopolskiego apelował w Radiu Poznań o nie wykorzystywanie tej formacji dla doraźnego interesu przez różne środowiska polityczne. Negatywnie ocenił m.in. ujawnienie przez posła PO Michała Szczerbę wizerunku policjantów, którzy interweniowali podczas niedawnego protestu opozycji pod Sejmem.

– W momencie kiedy zobaczyłem to zdjęcie, gdzie podano imię, nazwisko i stopień tego policjanta, wywołało to u mnie oburzenie. Potencjalnie zagraża to życiu i zdrowiu również rodziny tego policjanta. Komendant Główny podjął interwencję i słusznie. Myśmy to inspirowali, ale dobrze, że Komendant Główny zareagował bardzo szybko – mówi Andrzej Szary.

W ocenie posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego takie działania opozycji to próba wciągnięcia w bieżący konflikt polityczny wszystkich grup społecznych. – Ostatecznie wszystko to można sprowadzić do tego, że część opozycji, w związku z tym, że brakuje już argumentów słownych, szuka jakichś rozwiązań, które przykują uwagę. I dlatego pojawiają się takie zachowania, takie oskarżenia, które mają jakoś społeczeństwo poruszyć. Moim zdaniem ta część opozycji gra bardzo nie fair – mówi Wróblewski.

Sprawą ujawnienia danych personalnych policjantów zajmie się prokuratura. Zawiadomienie w tej sprawie złożył wczoraj Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

 

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT