Komentarz Biura Prasowego do artykułu ze strony MSW

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów skomentowało wczorajszy artykuł zamieszczony na stronie MSW zatytułowany: „Więcej mundurowych w służbie”

 

Dane mówiące o zwiększonej liczbie funkcjonariuszy w służbie wynikającej z przyjęcia ustawy o L-4 nie przekonują NSZZ Policjantów. Nadal uważamy, że wskutek restrykcyjnych zapisów ustawy oraz trudności z jej interpretacją część funkcjonariuszy przychodzi do służby chorych bądź też wykorzystuje urlopy wypoczynkowe zamiast zwolnień lekarskich po to, by nie tracić finansowo. Podtrzymujemy nasz postulat o konieczności wprowadzenia do ustawy tzw. karencji, tzn. okresu, przez który zwolnienie funkcjonariusza w każdym przypadku pozostawałoby pełnopłatne.

Temat ten został podniesiony w niedawnych wystąpieniach Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych do kandydatów na prezydenta oraz do klubów parlamentarnych i poselskich. Przypomnijmy, że NSZZ Policjantów wystąpił w sprawie ustawy o L-4 do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. Nie ulega wątpliwości, że problem L-4 funkcjonariuszy będzie poruszony również w trakcie obrad powstającego Forum Dialogu Społecznego przy MSW.

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów”

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT