Komisarz Marianne Thysen zbada sprawę obcięcia emerytur mundurowych w Polsce

ilustracjaJean-Claude Junker, przewodniczący Komisji Europejskiej – odpowiedź na list Bogusława Liberadzkiego, Krystyny Łybackiej i Janusza Zemke

 

LIST EURODEPUTOWANYCH SLD DO SZEFA KOMISJI EUROPEJSKIEJ W SPRAWIE PRAW PODSTAWOWYCH OBYWATELI UE W POLSCE

7 marca 2018 r. posłowie do Parlamentu Europejskiego: Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka oraz Janusz Zemke zwrócili się do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera z pismem, które podkreślało problem obcięcia emerytur funkcjonariuszom mundurowym w Polsce. Działanie to było pokłosiem konferencji pt. „Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy i żołnierzy w Polsce”, która odbyła się w Parlamencie Europejskim 28 lutego 2018 r.

„Uczestnicy konferencji zobligowali nas do wystąpienia w ich imieniu do Komisji Europejskiej, by kwestia naruszenia praw podstawowych obywateli UE w Polsce poprzez wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej – została uwzględniona przez Komisję Europejską w agendzie rozmów z rządem Polski,jako jeden z elementów naruszania zasady demokratycznego państwa prawnego” – można było przeczytać w piśmie do szefa KE.

5 kwietnia 2018 r. Jean-Claude Juncker poinformował eurodeputowanych, iż Komisja zbada sprawę obcięcia emerytur mundurowych w Polsce, a osobą odpowiedzialną za ten proces będzie Komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników – Marianne Thysen, która po analizie sytuacji udzieli w imieniu Komisji Europejskiej oficjalnej odpowiedzi.

 

źródło: http://www.sld.org.pl/aktualnosci/2463-komisarz-marianne-thysen-zbada-sprawe-obciecia-emerytur-mundurowych-w-polsce

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT