Minister Mariusz Błaszczak podziękował nadinspektor Irenie Doroszkiewicz za profesjonalną i oddaną służbę w Policji

W poniedziałek (14 marca) w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie pożegnalne Komendant Wojewódzkiej Policji w Opolu nadinspektor Ireny Doroszkiewicz, która zdecydowała o przejściu na emeryturę. Minister Mariusz Błaszczak podziękował nadinsp. Doroszkiewicz za długoletnią służbę w Policji.

Na zdjęciu: minister Mariusz Błaszczak i nadinsp. Irena Doroszkiewicz

Ustępująca szefowa Policji w Opolu, Irena Doroszkiewicz, jako pierwsza kobieta w historii polskiej Policji, otrzymała nominację generalską. Na tę okoliczność zmieniono rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczące umundurowania kobiet służących w Policji w stopniu generalskim.

W czwartek insp. Irena Doroszkiewicz podczas oficjalnej uroczystości pożegnała się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i złożyła meldunek Zastępcy Komendanta Głównego Policji o zdaniu obowiązków służbowych w opolskim garnizonie.

Insp. Doroszkiewicz służyła w Policji ponad 25 lat. Służbę rozpoczęła w Komisariacie II Policji w Białymstoku. Od 1999 roku pełniła funkcje Zastępcy Naczelnika Wydziału Prezydialnego, Kadr i Szkolenia KMP w Białymstoku. Pod koniec tego samego roku awansowała na Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia tejże jednostki. W lutym 2006 roku została mianowana na stanowisko Naczelnika Inspektoratu KWP w Białymstoku, który kilka miesięcy później zmienił nazwę na Wydział Kontroli.

12 stycznia 2011 roku, ówczesny komendant podlaskiej Policji, powołał Irenę Doroszkiewicz na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku (wcześniej, przez 3 miesiące pełniła obowiązki na tym stanowisku).

W lipcu 2013 roku Komendant Główny Policji powierzył Irenie Doroszkiewicz obowiązki Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, a 18 grudnia tego samego roku mianował ją na stanowisko komendanta wojewódzkiego tejże jednostki.

Pani Komendant otrzymała: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę i Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT