MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

Wczoraj (15.09.) na portalu MSWiA ukazało się oficjalne dementi ministra w sprawie doniesień zawartych w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej zatytułowanym: „Koniec przywilejów. Mundurowi pójdą na emeryturę po sześćdziesiątce”.
MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych

(…) Minister Mariusz Błaszczak: MSWiA nie planuje zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych
Nawiązując do dzisiejszego artykułu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnił, że MSWiA nie prowadzi i nie planuje prowadzić żadnych prac związanych ze zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych. – Bardzo stanowczo i jednoznacznie dementuję – nie prowadzimy takich prac i nie planujemy, żeby takie prace były prowadzone. MSWiA nie planuje żadnych zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych – podkreślił szef MSWiA.
Minister Mariusz Błaszczak zwrócił również uwagę, że MSWiA przygotowało ustawę dotyczącą obniżenia emerytur esbeckich. – Wprowadzenie tej ustawy pozwoli na oszczędności w budżecie państwa – chodzi o kwotę powyżej 100 mln zł rocznie – powiedział minister (…)

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15138,Minister-Mariusz-Blaszczak-MSWiA-nie-planuje-zmian-w-systemie-emerytalnym-sluzb-.html

Z ostatniej chwili: także wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że Jego resort nie prowadzi żadnych prac ws. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. „Z tego, co wiem, żaden z resortów tego typu propozycji nie składał. Więcej, jestem zaskoczony tym artykułem” – podkreślił minister. @MRPiPS_GOV_PL

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT