Mundurowi na chorobowym z 100 proc. uposażeniem

Przebywający na zwolnieniu lekarskim mundurowi będą mogli dostać 100 proc. uposażenia. Warunek?

Nieobecność nie będzie mogła być dłuższa niż 90 dni w roku kalendarzowym.

policja policjant

Do ministerstwa spraw wewnętrznych ( o czym informowaliśmy na naszej stronie) trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o policji Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej, Biurze Ochrony Rządu oraz Służbie Celnej.

Dokument ten został przygotowany przez Grupę Roboczą Forum Dialogu Społecznego przy ministrze spraw wewnętrznych i administracji ds. podsumowania działania ustawy o L4. Wnioskodawcy chcą, aby projekt trafił do Sejmu jako inicjatywa rządowa.

 

Autorka przytacza w tekście wypowiedź wiceprzewodniczącego ZG NSZZ Policjantów Tomasza Krzemieńskiego:

(…) – W pracach nad projektem uczestniczyli nie tylko związkowcy, ale i szefowie poszczególnych formacji oraz przedstawiciele ministerstwa. Przygotowany na nasz wniosek projekt ustawy został wypracowany przez wszystkich uczestników grupy. I co najważniejsze przedstawiciele resortu nie złożyli protestu przeciwko zmianom. Teraz wszystko zależy od decyzji Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji – tłumaczy Tomasz Krzemieński, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który uczestniczył w pracach nad projektem. – Zmiany w tym kierunku są od dawna oczekiwane przez służby – dodaje Krzemieński.

Autorka artykułu ocenia, iż jest duża szansa na to, aby projekt został przedłożony w Sejmie jako inicjatywa ustawodawcza rządu. Głównie z tego powodu, że nie rodzi on żadnych skutków finansowych dla budżetu państwa. Jednak Biuro Prasowe Ministerstwa informuje, że przesłany przez Grupę Roboczą dokument będzie jeszcze dokładnie analizowany.

W dalszej części artykułu autorka omawia szczegółowo projekt zmian, które można znaleźć także na naszej stronie w artykule zatytułowanym: „Projekt ustawy o zmianie ustawy o L-4 przesłany ministrowi” – http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6712:projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-l-4-przesany-ministrowi&catid=14:aktualnoci-prawne&Itemid=16

To tylko omówienie artykułu.

Cały tekst dostępny pod poniższym linkiem: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/960694,zolnierze-na-chorobowym-uposazenie.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT