Nagrody dla policjantów za służbę podczas epidemii koronawirusa. W sumie 54 miliony złotych

Jednorazowe nagrody dla ponad 50 tysięcy policjantów oraz podwyższenie uposażeń dla około 200 funkcjonariuszy z kadry kierowniczej. KGP w związku z działaniami w dobie pandemii koronawirusa przeznaczyła na nagrody dla policjantów 54 miliony złotych.

 

Szeregowi funkcjonariusze dostaną co najmniej tysiąc złotych brutto. Szefostwo KGP argumentuje, że policjanci pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicach, czy kontrolując osoby na kwarantannie, wykonywali obowiązki z narażeniem zdrowia a nawet życia.

W związku ze zwalczaniem epidemii – jak to ujęła Komenda Główna Policji – policjanci ponad siedem milionów razy sprawdzali osoby na kwarantannie.

Jeżeli chodzi o kadrę kierowniczą policji, zdecydowano o podwyższeniu dodatków funkcyjnych średnio o 500 złotych. Decyzja objęła około 200 komendantów, ich zastępców, dyrektorów czy naczelników policji.

Dodatkowo – w dobie pandemii koronawirusa – kadra kierownicza policji wyrobiła nadgodziny, za które nie otrzymuje ekwiwalentu. Dlatego pobory dowódców wzrosły. Środki pochodzą z budżetu policji. Nie wymagały pozyskania z innych źródeł.

Ponadto wszystkim policjantom na stanowiskach wykonawczych zostanie wypłacony również ekwiwalent za przepracowane nadgodziny, na co przeznaczono 140 milionów złotych z budżetu policji.

Informacje w tej sprawie z Komendy Głównej Policji, uzyskał reporter RMF FM  Krzysztof Zasada.

 

źródło: https://www.rmf24.pl/

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT