Nie ma konfliktu w sprawie wyboru nowego komendanta policji

Minister Mariusz Błaszczak: nie ma konfliktu w sprawie wyboru nowego komendanta policji.

To będzie dowód bezsilności. Dowód tego, że opozycja, Platforma Obywatelska, nie ma poważnych spraw, o których mogłaby mówić, nie ma żadnych propozycji – skomentował w TVN24 sprawę ewentualnego wniosku o wotum nieufności minister Mariusz Błaszczak.
Szef MSWiA podkreślił, że nie będzie wchodził w polityczne awantury. Odniósł się także do publikacji w sprawie rzekomego konfliktu z ministrem Mariuszem Kamińskim dotyczącego powołania nowego szefa policji.
– To nieprawda. To są wymyślone sprawy, które mają się wpisywać w pewną narrację polityczną – stwierdził minister Mariusz Błaszczak.
Minister poinformował również, że na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić, kto zostanie nowym Komendantem Głównym Policji, a mł. insp. Andrzej Szymczyk może pełnić obowiązki szefa policji przez 3 miesiące.
– W ciągu tego czasu zaproponuję Pani Premier nowego komendanta policji – powiedział minister Mariusz Błaszczak.
W dalszej części rozmowy szef MSWiA skomentował bieżące wydarzenia polityczne. Mówił m.in. o dokumentach, które Maria Kiszczak dostarczyła do Instytutu Pamięci Narodowej, a które dzisiaj mają być udostępnione ograniczonej liczbie osób.
– Jestem zwolennikiem jawności. Uważam, że jak najszybciej należy opublikować te dokumenty. Trochę dziwi mnie, że dziś będą dostępne w czytelni tylko dla 40 użytkowników. Żyjemy w XXI wieku, myślę, że najlepszym miejscem do opublikowania tych dokumentów jest internet – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14184,Minister-Mariusz-Blaszczak-nie-ma-konfliktu-w-sprawie-wyboru-nowego-komendanta-p.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT