NSZZ Policjantów ponownie w Forum Związków Zawodowych

NSZZ Policjantów po kilku latach przerwy powraca do Forum Związków Zawodowych. Warto pamiętać, że NSZZ Policjantów był organizacją współtworzącą FZZ

 

Poniżej notatka prasowa, wypowiedź przewodniczącej Forum Związków Zawodowych Doroty Gardias, wypowiedź przewodniczącego NSZZ Policjantów Rafała Jankowskiego oraz fragment artykułu z Gazety Wyborczej.

Notatka prasowa

Szanowni Państwo,

Forum Związków Zawodowych to trzecia co do wielkości reprezentatywna centrala związkowa w Polsce (obok NSZZ „Solidarność” i OPZZ). W FZZ zrzeszonych jest ponad 300 tysięcy działaczy związkowych. Jedną z największych organizacji należących do Forum jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Pożnych, Porozumienie Związków Zawodowych „Kadra”, a także Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy. FZZ w największym stopniu tworzą organizacje wywodzące się z branży ochrony zdrowia oraz Służb Mundurowych. Co ważne, związki zawodowe służb mundurowych objęte są zasadą monizmu, tj. każda z poszczególnych grup (Policjanci, Strażnicy Graniczni, Funkcjonariusze Służby Więziennej i inni) może stworzyć tylko jedną organizację związkową. Dotychczas do Forum Związków Zawodowych należała większość organizacji związkowych zawodowych Służb Mundurowych, oprócz NSZZ Policjantów. Tak było do dziś.

NSZZ Policjantów przystąpił w dniu dzisiejszym do naszej konfederacji. Jest to największa organizacja związkowa służb mundurowych w Polsce, licząca blisko 40 tysięcy działaczy. W Forum Policjanci będą stanowić drugą siłę, zaraz po Pielęgniarkach i Położnych. Przewodniczący Rafał Jankowski będzie reprezentować Policjantów w Radzie Dialogu Społecznego oraz zasiadać w Prezydium Forum Związków Zawodowych.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT