NSZZ „Solidarność” domaga się pluralizmu w Policji

ilustracjaKomisja Krajowa NSZZ „Solidarność” w swoim stanowisku z dnia 11 grudnia 2018 r. na temat sytuacji społeczno-gospodarczej oraz stanu dialogu w Polsce wytyka Rządowi niespełnione obietnice i domaga się m.in. wprowadzenia pluralizmu związkowego w Policji, grożąc podjęciem działań protestacyjnych.

 

Problem w tym, że wśród obietnic przedwyborczych partii sprawującej dziś władzę próżno szukać takiej obietnicy. Łatwo się o tym przekonać czytając 168 stronicowy „Projekt dla Polski” przyjęty przez Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami w roku 2015.

Temat pluralizmu w Policji pojawił się wtedy, kiedy NSZZ Policjantów zaczął ostro artykułować swoje żądania i krytykować ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za brak dialogu ze stroną społeczną i polityczne piętnowanie policjantów m.in. za czynności w stosunku do pewnej aktywistki partyjnej z Pomorza.

Gazeta.pl komentując ten temat stwierdza, że prorządową dotychczas „Solidarność” do działania pobudziły protesty zorganizowane ostatnio przez NSZZ Policjantów.

Marne to pocieszenie, kiedy dotychczas prorządowa „Solidarność” chce być antyrządowa, ale kosztem Policjantów. Chociaż ta „antyrządowość” do złudzenia przypomina odwet za konsekwencję i skuteczność NSZZ Policjantów w obronie interesów swoich funkcjonariuszy. Mamy nadzieję, że inicjatywa „Solidarności” nie ujdzie uwadze policjantów i będą oni umieli obronić swój Związek przed zakusami kacyka, któremu funkcje związkowe kompletnie pomieszały się z funkcjami w Rządzie.

 

Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

 

******

 

W Policji, z definicji apolitycznej i neutralnej światopoglądowo, nigdy nie powinien znaleźć się związek, który jest zapleczem jakiejkolwiek siły politycznej – komentuje Stanowisko KK NSZZ Solidarność na FB, Przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Stanowisko Solidarności na stronie ZG pod linkiem:  http://nszzp.pl/aktualnosci/nszz-solidarnosc-domaga-sie-pluralizmu-w-policji/

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT