Opinia NSZZ Policjantów do projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji w sprawie naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

ilustracjaW załączniku – na wskazanej poniżej stronie ZG – opublikowano pismo NSZZ Policjantów w sprawie opinii do otrzymanego projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji w sprawie naliczania ekwiwalentów za niewykorzystany urlop. (nowelizacja w następstwie wyroku TK)

 

(…) Odpowiadając na Państwa pismo z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw, w imieniu NSZZ Policjantów przedłożony projekt opiniuję negatywnie. Szczegółowe uwagi do projektu przedłożymy wraz z opinią prawną do 4 stycznia 2019 r.(…) – czytamy w piśmie sygnowanym przez przewodniczącego NSZZ Policjantów.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski zwraca uwagę w piśmie, iż (…) przedłożenie do zaopiniowania wzmiankowanego projektu ustawy – ustawy o szczególnym znaczeniu dla byłych i obecnych funkcjonariuszy policji w dniu 28 grudnia 2018′, z terminem wniesienia uwag do 2 stycznia 2019′ (sic!), w którym to czasie przypadło pół dnia roboczego funkcjonowania Biura NSZZ Policjantów, nie wytrzymuje krytyki w zakresie rzetelności, w świetle konstytucyjnej zasady demokratycznego państwa prawnego (…)

Sprawę nowelizacji ustawy o Policji w następstwie korzystnego dla funkcjonariuszy wyroku Trybunału Konstytucyjnego, porusza także w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej red. Bożena Wiktorowska w artykule zatytułowanym: „Policjanci poczekają na wypłaty za zaległy urlop”.

W załączniku pismo NSZZ Policjantów:

Opinia NSZZ Policjantów do projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji w sprawie naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

 

źródło: (jp) ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT