Opolscy mundurowi zaczynają dziś protest

Od dzisiaj wszystkie służby mundurowe na Opolszczyźnie rozpoczynają akcję protestacyjną. Zacznie się od oflagowania komend

 

 

– Podjęliśmy uchwałę, że 21 grudnia rozpoczynamy akcje protestacyjną – mówi Krzysztof Hajda, przewodniczący Regionalnej Sekcji Pożarnictwa, NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. – Do akcji przyłączają się także dwa inne związki działające na Opolszczyźnie w straży pożarnej – dodaje.

– Zaczynamy od oflagowania komend. O kolejnych krokach na razie nie chcemy informować. Duża część protestujących formacji opowiada się za tym, by szybko protest zaostrzyć. To może nastąpić w najbliższych dniach – dodaje.

Do protestu przyłączyły się też straż graniczna, służba więzienne i policja, choć tej ostatniej premier obiecał podwyżki.

– To na razie tylko obietnice rządu, który już wiele rzeczy obiecywał. Naszym zdaniem to tylko próba poróżnienia służb mundurowych. Ale my się nie damy poróżnić. Dlatego także przystępujemy do protestu – tłumaczy Ignacy Krasicki, szef związku zawodowego policjantów na Opolszczyźnie.

W tej chwili trwa właśnie zebranie Wojewódzkiej Federacji Służb Mundurowych. Zostanie powołany komitet protestacyjny.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT