Papież podziękował służbom

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem #4Papież Franciszek złożył na ręce ministra Mariusza Błaszczaka podziękowania dla służb.

 

Ojciec Święty Franciszek zaprosił dzisiaj ministra Mariusza Błaszczaka oraz szefów służb podległych MSWiA do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Papież Franciszek podziękował za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom podczas Światowych Dni Młodzieży. Ojciec Święty złożył na ręce komendantów policji, państwowej straży pożarnej, straży granicznej oraz szefa BOR podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy, który od kilku dni dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystości w Krakowie.

– Służby miały ze mną dużo pracy – przyznał podczas spotkania z ministrem Papież Franciszek. Minister Mariusz Błaszczak odpowiedział, że zapewnienie bezpieczeństwa Papieżowi było przyjemnym obowiązkiem oraz wyraził nadzieję, że Ojciec Święty zdecyduje się na jeszcze jedną wizytę w Polsce.

Wczoraj Papież Franciszek spotkał się na dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Krakowskich z funkcjonariuszami, by podziękować im za zabezpieczenie ŚDM.

O bezpieczeństwo wszystkich uczestników dbało łącznie ponad 38 tys. funkcjonariuszy, w tym ponad 17 tys. policjantów, 11,6 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej, 9 tys. strażaków i 800 funkcjonariuszy BOR. W samym Krakowie nad bezpieczeństwem czuwało ok. 12 tys. policjantów, w tym m.in. z ruchu drogowego, prewencji i wydziałów kryminalnych oraz ponad 5 tys. 600 strażaków. Wspierani byli przez m.in. inne służby, strażników miejskich i wolontariuszy.

źródło:

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14971,Papiez-Franciszek-zlozyl-na-rece-ministra-Mariusza-Blaszczaka-podziekowania-dla-.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT