Policjanci topowym tematem dzisiejszego głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu.

ilustracjaPolska policja w czasie epidemii staje na wysokości zadania. Czasami robi to w niezwykły sposób. W Nowym Dworze Gdańskim policjanci, którzy sprawdzali czy dwójka małych dzieci przebywa w kwarantannie postanowiła dla nich zatańczyć.

 

Na żywo widzieli i słyszeli mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego. Policjant i policjantka patrolujący ulice i kontrolujący zasady przestrzegania kwarantanny, tanecznym popisem umilali czas zmuszonym do pozostawania w domach.

Funkcjonariuszka drogówki i dzielnicowy tańczyli do muzyki puszczanej z megafonu w policyjnym radiowozie.

Choć występ wyglądał na przygotowany, funkcjonariusze zapewniają, że był zupełnie spontaniczny, niespodziewany – chodziło nam o to, żeby pokazać ludziom, że policja ma też ludzką twarz – powiedział sierż. Paweł Belling

Jak wynika z najnowszego badania opinii społecznej, policja i bez spontanicznych tańców jest pozytywnie odbierana Jest instytucją cieszącą się w Polsce największym zaufaniem – obdarza nim ją ośmiu na dziesięciu obywateli, to najlepszy wynik policji od 28 lat.

Podbijający serca internautów, bijący rekordy odsłon clip z nagraniem tańczących policjantów dostępny jest także na naszej stronie – tutaj.

– Obecna sytuacja pokazuje znowu, że policjanci są wszędzie tam, gdzie być powinni i tam, gdzie oczekują tego od nas ludzie – powiedział Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski

Badanie przeprowadzono zanim, w związku z koronawirusem funkcjonariuszom doszły nowe obowiązki. Choć na szczęście ubyło im dotychczasowych, bo policja wystosowała apel do przestępców.

– Apel wystosowaliśmy kilka dni temu, tak pół żartem, pół serio. Rzeczywiście do większości przestępców dotarł bo tych zdarzeń jest około 30, nawet może 40 %, mniej w zależności od miasta. To jest dla nas duże odciążenie – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Pewnie dlatego tak, jak w Nowym Dworze Gdańskim policja daje się poznać z nieznanych dotąd stron.

Materiał zakończyło nagranie życzenia zdrowia policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego skierowane pod adresem przebywających na kwarantannie.

 

źródło: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200328-wydarzenia-1850_6767877/

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT