Prace nad art. 15a nabierają tempa

ilustracjaArtykuł 15a to niewątpliwie temat numer jeden na związkowej liście spraw wciąż niezałatwionych. W najbliższym czasie ma się to jednak zmienić.

 

W ostatniej rozmowie z ministrem Maciejem Wąsikiem, Rafał Jankowski otrzymał bowiem zapewnienie, że w ciągu dwóch tygodni MSWiA przedstawi założenia do projektu ustawy regulujące tę kwestię.

Policjantom przyjętym do służby po 1 stycznia 1999 r., posiadającym „lata z cywila” nie trzeba przypominać, że art. 15a jest tym problemem, który NSZZ Policjantów chciałby mieć już za sobą. Od strony legislacyjnej rozwiązanie problemu wydaje się banalne – z ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym znika art. 15a i znika automatycznie największa niesprawiedliwość.

Sprawa się komplikuje na tle sytuacji kadrowej. MSWiA obawia się bowiem tego, że po doliczeniu „wysługi” z cywila służbę opuścić może więcej doświadczonych funkcjonariuszy.

To m.in. z tego powodu resort chce wprowadzić „dodatek przedemerytalny” (zachętę dla najbardziej doświadczonych), zanim rozwiąże problem 15a.

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Benedykt Nowak
przewodniczący
tel. 77 4223303

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT