Propozycje zmian w ustawie o Policji – porozmawiajmy o skutkach!

Znowu spędza nam sen z oczu kolejna propozycja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zmian w ustawie o Policji. O co tym razem chodzi? Jak zawsze o pieniądze!

 

Nasi decydenci w MSW wymyślili oto, że zmiana wynagrodzenia za czas absencji chorobowej w wysokości 80 procent przyniesie korzyści finansowe dla naszej formacji i będzie pozytywnie oceniona przez inne grupy zawodowe, jako rozwiązanie sprawiedliwe, bo przecież inni tak mają!

Rozważmy najpierw te rzekome korzyści finansowe. Pomysłodawca pokusił się o obliczenia i wyszło mu że to około 15 mln rocznie. Ale jak zapewnia te środki zostaną przekazane na nagrody i dodatki dla pozostałych, którzy nie chorują! To właściwie jaki to zysk dla budżetu? Wychodzi na to że żaden! Nauczeni doświadczeniem jesteśmy przekonani, że te „pseudo-oszczędności” będą łatały dziury w ogólnym budżecie policji, tak jak większość środków z niepełnego zatrudnienia (wakatów), np. zapłacone zostaną rachunki za paliwo prąd i dzierżawy i wiele innych na które brak pieniędzy.

Ponadto wprowadzimy zamieszanie przy płacach, bo przecież pensje mamy „płacone z góry”.Może trzeba będzie zatrudnić dodatkowe Panie do Wydziałów Finansowych?

A jak się wystraszy kilka tysięcy policjantów, którzy faktycznie borykają się z problemami zdrowotnymi i zechcą odejść ze służby? Każdy z nich otrzyma emeryturę z budżetu MSW, a na ich miejsce trzeba zatrudnić innych. Najpierw ich umundurować i wyszkolić i cały czas płacić pensję. To nie koszt kilkunastu, a kilkuset milionów rocznie z budżetu! Coś tu z tą ekonomią nie tak!?

I jeszcze zdanie na temat tej sprawiedliwości!

„Inni tak mają” i to racja, ale mają też płatne nadgodziny, dodatkowo płatne za pracę w soboty, niedziele i święta, oraz dodatki za pracę w godzinach nocnych, a my co?

To dopiero jest niesprawiedliwe!!!!

A tak między nami, to Ci którzy „lubią chorować” (na szczęście jest ich kilka procent) i tak będą to robić, choćby za 80 procent pensji!

 

Prosimy więc naszych decydentów z MSW, żeby na przyszłość poddawali swoje pomysły szczegółowej analizie i patrzyli szerzej na skutki jakie mogą one przynieść! Mamy nadzieję, że póki co, ten projekt powędruje do przysłowiowego „lamusa”!

 

p.o. Przewodniczący ZW

Benedykt Nowak

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT