„Program Pomocy Policjantom”

Od dnia 15 maja 2013 r. rusza „Program Ochrony Policjantów”, przeznaczony dla członków naszej organizacji w województwie opolskim, którzy w czasie służby zostali znieważeni, naruszono ich nietykalność cielesną, lub byli obiektem czynnej napaści i w związku z tym mają status pokrzywdzonych w postępowaniu karnym.

Program ten polega na nieodpłatnym dochodzeniu roszczeń cywilnych od sprawców przestępstw dokonanych na policjantach. Znamy już wiele przykładów zasądzonego kilkutysięcznego zadośćuczynienia dla policjantów.

Nasz program przewiduje, że obsługę prawną będą zapewniały osoby znające tematyką policyjną, charakter służby i postępowanie z pokrzywdzonymi.

Chcemy zwrócić uwagę, że skorzystanie z tego programu i naszej pomocy jest dobrowolne, a dla członków Funduszu Pomocy Prawnej i Socjalnej bezpłatne. Istnieje również możliwość skorzystania z naszych porad i druków, dostępnych u Przewodniczących Zarządów Terenowych lub na naszej stronie internetowej.

W proponowanym programie można działać samemu lub można skorzystać z pomocy wskazanych, współpracujących z nami prawników. Naszą intencją jest ułatwienie dochodzenia roszczeń natury cywilnej od przestępców.

Zaangażowanie policjanta ogranicza się jedynie do złożenia pełnomocnictwa lub odpowiednich wniosków.

Do Państwa dyspozycji pozostają prawnicy:

–  radca prawny Sebastian Maj tel. 662 056 350,

–  mecenas Krzysztof Pelc tel. 501 433 311.

 

Ze związkowym pozdrowieniem,

Za Zarząd

Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Opolu Benedykt Nowak

Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Opolu Mirosław Łyżniak

 

 

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT