Spotkanie przedstawicieli ZW NSZZ P w Opolu w z urzędnikami MSW!

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Dyrektorem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych Panem Pawłem Majcherem przedstawiciele naszego zarządu odbyli spotkanie z ww. oraz Ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem.

 

Większość z nas pamięta zamieszanie wokół rzekomej wypowiedzi Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, który w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” miał użyć sformułowania, że: „…… policjanci mają problem w rozpoznaniu przemocy w rodzinie, bo sami często pochodzą z patologicznych rodzin…”. Wynikiem zamieszania wokół sprawy był telefon Dyrektora Biura Politycznego ministra Pana Pawła Majchera, który zapewniał mnie że był obecny w czasie wywiadu, nagrywał go i takie słowa z ust Ministra nie padły. Zapraszał nas również do ministerstwa, celem odsłuchania przedmiotowego nagrania. Wynikiem tych rozmów i przesłanego stenogramu z wywiadu, było zawieszenie skargi, jaką w tej sprawie ZW w Opolu skierował do Prezesa Rady Ministrów jako przełożonego ministra.

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję spotkać się z Panem Dyrektorem Majcherem w budynku ministerstwa, który udostępnił nam nagranie z wywiadu Ministra i z całą stanowczością stwierdzamy, że przypisane Bartłomiejowi Sienkiewiczowi słowa o patologicznych rodzinach policjantów nie padły. W czasie rozmowy na temat aktualnych problemów w polskiej policji do gabinetu dyrektora przybył również Pan Minister Bartłomiej Sienkiewicz, który włączył się do naszej rozmowy. Minister zapewnił nas, że w miarę możliwości finansowych ministerstwa będzie dążył między innymi do poprawy systemu szkoleń i doskonalenia zawodowego w policji. Rozmowa przebiegła w miłej i rzeczowej atmosferze. Następnie przedstawiciele ZW w Opolu udali się na posiedzenie ZG NSZZ Policjantów.

Przewodniczący

Benedykt Nowak

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT