TVP1 – topnieją szeregi Policji.

Wczoraj w głównym wydaniu Wiadomości TVP1 o godz. 19:30 wyemitowano obszerny materiał dotyczący zmniejszania się szeregów Policji.

Utrzymany w alarmującym tonie materiał o blisko 7 tysiącach wakatów w Policji i o narastającej skali odejść ze służby (300 osób w Zachodniopomorskim, 600 osób w śląskiej Policji, 500 osób w Wielkopolsce etc.) jako najważniejszą przyczynę braku obsady w Policji podał niskie pensje i niepewność co do dalszych losów reformy emerytalnej.

Wypowiadający się w programie Roman Wierzbicki – przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego podkreślił brak policjantów na ulicach i związany z tym wzrost zagrożenia przestępczością. W materiale cytowano również zapowiedzi Komendy Głównej Policji o zatrudnieniu nowych 3 tysięcy funkcjonariuszy przed rozpoczęciem rozgrywek EURO 2012′. Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski wyraźnie stwierdził istniejącą obecnie zależność – im więcej wakatów w jednostkach, tym ciężej jest pozostającym w służbie, na których spada więcej zadań.

Przypomniano wypowiedź premiera Donalda Tuska z 13 października 2011′ (którą cytowaliśmy na naszej stronie) o tym, że podwyższenie uposażeń funkcjonariuszy jest „absolutną koniecznością”.

Z kolei Antoni Duda, przewodniczący ZG NSZZ Policjantów stwierdził: „…Perspektywa podwyżek jest żadna w kontekście budżetu na rok 2012′ w którym nie ma żadnej perspektywy dla wzrostu płac…”

Materiał próbowano zakończyć optymistyczną wiadomością o planowanym przyjęciu wspomnianych 3000 funkcjonariuszy, ale powszechnie wiadomo, że większość kandydatów nie spełnia wymagań a poza tym okres szkolenia i wdrożenia do służby trwa bardzo długo, tymczasem szeregi Policji opuszczają najbardziej doświadczeni funkcjonariusze.

Na podstawie Wiadomości TVP1 – (jp)

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT