Wywiad T. Krzemieńskiego dla Polsat News

We wczorajszych wydarzeniach Polsat News o godzinie 17-tej wystąpił wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów Tomasz Krzemieński.

 

Prowadzący program nawiązując do słów premiera, który podczas dzisiejszych obchodów Święta Policji w Warszawie, w swoim wystąpieniu stwierdził między innymi, iż planowane oszczędności nie dotkną praktycznie Policji uznał, iż policjanci powinni być uskrzydleni tymi słowami.

…Z tym uskrzydleniem to nie tak bardzo – stwierdził Tomasz Krzemieński, – dalszych oszczędności według premiera nie będzie ale one są i w dalszym ciągu zapewne będą, są bowiem problemy z wydatkami rzeczowymi Policji i te dziury w budżecie Policji łatane są środkami z wakatów. Redaktor prowadzący wywiad stwierdził z kolei, że przecież premier wyraźnie zapowiedział, że rząd na bezpieczeństwo skąpił nie będzie, więc związkowcy policyjni nie muszą się obawiać oszczędności. Nie do końca tak jest – odparł Tomasz Krzemieński – jesteśmy w trakcie akcji protestacyjnej, jednym z powodów tej akcji są między innymi zamrożone od kilku lat wynagrodzenia policjantów… Ale sytuacja Policji jest bardzo dobra, wiele dodatków i wczesna droga na emeryturę przyciągają masę chętnych do służby – zauważył redaktor. Mimo wszystko jest to stabilniejsza perspektywa, niż w innych zawodach, ludzie chcą pracować w Policji, a wy nieustannie protestujecie…dziwił się redaktor.

…Uważamy, że warunki służby mogą i powinny być lepsze – podkreślił Tomasz Krzemieński, standardy pełnienia służby w wielu jednostkach odstają od przyjętych norm, jednocześnie trwa proces odbierania funkcjonariuszom szeregu uprawnień i zrównywania naszej służby z normalną pracą jednak bez możliwości korzystania z wszelkich dobrodziejstw Kodeksu pracy. Cieszą nas słowa premiera lecz najbliższe dni pokażą, jak będzie z tymi oszczędnościami w praktyce.

 

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT