Zakończył się konkurs „Dzielnicowy Roku”!

Zakończył się Finał VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W murach Szkoły Policji w Katowicach o miano najlepszego dzielnicowego w kraju konkurowało po dwóch dzielnicowych ze wszystkich garnizonów Policji, wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych i wojewódzkich.

 

W zawodach, zorganizowanych w Szkole Policji w Katowicach i objętych honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych, udział wzięli zwycięzcy wojewódzkich eliminacji. Wśród nich sierż. Jakub Skrzypiec reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, który od dziś nosił będzie zaszczytny tytuł najlepszego dzielnicowego w kraju. To właśnie dzielnicowy z Pomorza okazał się najlepszy zarówno w I i III konkurencji, jak i klasyfikacji generalnej.

II miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył asp. Robert Klima z KWP w Krakowie, natomiast na najniższym podium stanął sierż. szt. Maciej Kuźma również z KWP w Krakowie.

Podczas dwudniowych zmagań 34 funkcjonariuszy z całego kraju rywalizowało w konkurencjach: „Symulacja Przyjęcia Interesanta” – w której zwyciężył st. asp. Piotr Jagoda z KWP w Opolu, a także „Test wiedzy i Analiza Dokumentu”, gdzie pierwsze miejsce zajął wspominany już sierż. Jakub Skrzypiec z KWP Szczecin.

Zwycięzcy, podczas uroczystej gali, z rąk Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP oraz Komendanta Szkoły odebrali wyjątkowo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, Zarząd Główny NSZZP, oraz samorządy śląskich miast.

Podkreślenia wymaga fakt, iż Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, dostrzegając potrzebę podnoszenia poziomu umiejętności dzielnicowych, po 5-letniej przerwie, polecił reaktywować zawody „Dzielnicowy Roku”, których organizację powierzył Szkole Policji w Katowicach.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT