Bez zmian w ustawie budżetowej na rok 2012.

Zamrożenie płac w sferze budżetowej!

Minister finansów Jacek Rostowski jeszcze raz potwierdził dzisiaj, że nie zmieni założeń ustawy budżetowej na przyszły rok co oznacza, że uposażenia służb mundurowych pozostaną zamrożone!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, jaka odbyła się przed wylotem na spotkanie G20 (o godzinie 14:20) Jacek Rostowski, minister finansów jeszcze raz potwierdził, że nie zmieni założeń ustawy budżetowej na przyszły rok!.

Jak donosi Rzeczpospolita w artykule zatytułowanym „Europa w obliczu kryzysu wybrała jedność”, minister jeszcze raz potwierdził, że nie zmieni założeń ustawy budżetowej na przyszły rok. Ostrzegł jednak, ze z powodu słabego złotego podniesie poziom długu w relacji do PKB. Obecne szacunki mówią o poziomie 52,7 proc. w relacji do PKB wg. metodologii krajowej i 54,9 proc. PKB wg. metodologii unijnej. Oświadczył, że łatwo wyliczyć, przy jakim kursie złotego poziom 55 proc. długu w relacji do PKB będzie zagrożony, ale poziomu nie podał”.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706205,720531-Europa-w-obliczu-kryzysu-wybrala-jednosc.html

Dzisiejsza wypowiedź ministra finansów, która miała miejsce zaledwie przed godziną i była transmitowana przez wszystkie kanały informacyjne TV – winna nam wszystkim unaocznić jaka jest naprawdę polityka rządu w sprawie utrzymania zamrożenia płac sfery budżetowej. Jest to szczególnie ważne w zalewie wyborczych obietnic, jakie wiezie TUSKOBUS i jakie padły między innymi podczas wizyty premiera w Komendzie Powiatowej w Sierpcu…

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT