Kolejna fala odejść z policji

Zamieniają mundury na garnitury. Fala odejść z policji

Z mundurem pożegnali się naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej, a lada dzień na emeryturę przejdzie szef funkcjonariuszy w Lublinie. Nie wytrwał na stanowisku nawet roku.
Prawdopodobnie w środę odbędzie się oficjalne powitanie nowego komendanta wojewódzkiego inspektora Igora Parfieniuka. Zastąpi Dariusza Działo, który przejmie garnizon policji na Śląsku.

 


 

Nominacja Parfieniuka to efekt roszad kadrowych w stolicy z początku roku – dymisji wiceministra odpowiedzialnego za policję, a za nim i komendanta głównego.

Tymczasem jeszcze w styczniu emerytem został komendant z Lubartowa, a pod koniec ubiegłego tygodnia z mundurem pożegnała się grupa wysokich rangą oficerów z Lubelszczyzny. Na emeryturę odszedł komendant powiatowy ze Świdnika, wieloletni radca prawny KWP oraz naczelnicy czterech wydziałów z komendy wojewódzkiej – prewencji, kadr i szkolenia, zaopatrzenia, a także postępowań administracyjnych. W tym gronie znalazł się także Włodzimierz Pietroń, były komendant miejski z Lublina, który wsławił się likwidacją komisariatu dworcowego, przywróconego potem pod presją opinii publicznej. To nie koniec. Zamianę munduru na cywilny garnitur zapowiedział również szef funkcjonariuszy z Tomaszowa Lubelskiego, a także inspektor Jacek Kucharczyk – obecny komendant miejski w Lublinie.

– Nie przypominam sobie takiej fali odejść z najwyższych stanowisk. Ale lada dzień obowiązki obejmie komendant Parfieniuk, a nowy komendant to nowi współpracownicy – zauważa nasz rozmówca z kierownictwa policji. – Starzy wyjadacze dobrze to rozumieją, wolą odejść z dobrymi pensjami, niż skończyć na niższych stanowiskach.

– Odchodzący oficerowie z wyjątkiem komendanta ze Świdnika mieli ponad 30 lat służby. Chęć przejścia na emeryturę sygnalizowali jeszcze pod koniec ubiegłego roku – zapewnia nas Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP.

Najbardziej zaskakująca jest decyzja 54-letniego Kucharczyka. Na stanowisku komendanta miejskiego nie wytrwał nawet roku – objął je 10 miesięcy temu. Był dobrze oceniany. – Komenda miejska w 2011 r. miała najlepsze wyniki w całym województwie – podkreśla Adam Chyliński, przewodniczący NSZZ Policjantów w lubelskiej KWP.

Inspektor Kucharczyk wypowiada się oględnie: – Czuje się spełniony zawodowo. Wniosek o emeryturę złożyłem w styczniu, ale decyzję podjąłem jesienią – zaznacza.

Według kuluarowych informacji następcą Kucharczyka może być Sławomir Góźdź, komendant powiatowy z Krasnegostawu.

– Nie komentujemy plotek. Żadne decyzje nie zapadły – ucina rzecznik Wójtowicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT