Komendant Główny Policji o zmianach w służbie

Znalezione obrazy dla zapytania komendant główny policji majKontakt ze społeczeństwem i główna rola w tym dzielnicowych, tworzenie wyspecjalizowanych jednostek policyjnych zamiast obecnych dużych struktur – to niektóre pomysły zmian w tej służbie zapowiadane przez nowego Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja.

 

W poniedziałek Komendant Główny Policji wziął udział w Białymstoku w uhonorowaniu przez MSWiA policjantów, strażaków i funkcjonariuszy SG wyróżniających się w służbie.

Mówiąc o pomysłach na zmiany w Policji insp. Maj mówił między innymi, że dzielnicowy to jest „punkt styczny” społeczeństwa i Policji. „To dzielnicowy ma być jak papierek lakmusowy, ma pokazywać to, co na danym terenie jest ważne” – mówił i zapowiedział, że będzie tu kładł nacisk nie tylko na dobór kadr, ale także wynagrodzenia i szkolenia.

Komendant zapowiedział tworzenie „wielopłaszczyznowych” map zagrożeń bezpieczeństwa. „Tutaj widzę miejsce na debatę społeczną i kontakt z samorządem terytorialnym, ale tak naprawdę nie debatę dla debaty, dla mierników. Na debatę, która ma nam pokazać, gdzie i jak społeczeństwo widzi poziom zagrożenia” – mówił szef Policji.

W czasie wzmiankowanego spotkania wypowiedział się na ten temat także wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Powiedział m.in., że owe mapy zagrożeń mają być podstawą do decyzji np. o tworzeniu lub odtwarzaniu komisariatów tam, gdzie zagrożenia bezpieczeństwa zostaną wskazane.

Nowy szef polskiej Policji wyjaśnił w czasie uroczystości w Białymstoku, że reforma czeka wszystkie szczeble służbowe Policji. Poinformował, że trwają analizy dotyczące kadr komendy głównej. Powiedział, że będą tworzone wyspecjalizowane małe komórki, zamiast takich podmiotów jak – podawany przez niego przykład – Biura Służby Kryminalnej, gdzie szef ma pięciu zastępców, są 22 wydziały i prawie 400 policjantów i pracowników.

„Zrobimy wyspecjalizowane komórki, które tak naprawdę będą mniejszymi komórkami ale przez specjalizację osiągniemy efekt, który da nam możliwość lepszych, trafniejszych posunięć” – wyjaśnił.

Zapowiadając zmiany, Komendant mówił też m.in. o włączeniu Inspekcji Transportu Drogowego w struktury pionów ruchu drogowego oraz utworzeniu Biura Ruchu Drogowego.

Insp. Maj powiedział, że wskutek reformy Komendy Głównej Policji jest już ok. 150 etatów, które będą mogły być przekazane do komend wojewódzkich, a te zdecydują, gdzie będzie największa potrzeba. Może to być np. tworzenie nowych posterunków Policji.

 

Więcej na: http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/8012,Szef-polskiej-Policji-o-zmianach-w-sluzbie.html

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT