Premier obiecuje podwyżki od stycznia 2016 roku?

W swoim wystąpieniu podczas centralnych obchodów Święta Policji na Placu Piłsudskiego premier Ewa Kopacz zadeklarowała podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb mundurowych od … stycznia 2016 roku!

 

W okolicznościowym wystąpieniu podczas centralnych obchodów Święta Policji na Placu Piłsudskiego pani premier powiedziała:

(…) Dziś w badaniach blisko 90 proc. deklaruje, że czuje się bezpiecznie w miejscu swego zamieszkania. To najlepszy wynik w historii, który jest waszą zasługą. Na takie oceny pracujecie każdego dnia. Wiem, że wśród was jest wielu bohaterów, nawet jeśli pozostajecie czasem anonimowi, wielu z was niesie pomoc o każdej porze dnia i nocy. Bezpieczeństwo jest dziś jedną z najważniejszych wartości i filarem demokratycznego państwa. To wy – funkcjonariusze policji – jesteście jego gwarantem. Wszystkim, którzy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, w święta i w wakacje pełnią swą służbę, z całego serca dziękuję. Życzę satysfakcji z pełnionej misji i bezpiecznej służby. Ciężka służba policjantów powinna być odpowiednio wynagradzana. – Dlatego – jak wiecie – od stycznia 2016 r. podwyżkami zostaną objęci funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb mundurowych (…).

Deklarowanie podwyżek w odległym terminie, już po upływie kadencji obecnego Sejmu – a nie pod koniec kadencji, jak obiecywał premier rządu w expose, w dodatku bez żadnych konkretów, co do ich wysokości – nie może być traktowane przez służby mundurowe poważnie. Szerszy komentarz zamieścimy wkrótce.

Na podstawie TVP INFO i Polsat

Biuro Prasowe

ZG NSZZ Policjantów

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT