Ustawa o „L-4” przyjęta przez Sejm

poseł Jarosław ZielińskiSejm przyjął ustawę o zwolnieniach lekarskich służb mundurowych większością głosów koalicji wspartej głosami klubu „Twój Ruch”.

 

Przed głosowaniem decydującym o przyjęciu projektu ustawy głos zabierali kolejno poseł Ryszard Zbrzyzny i posłanka Krystyna Łybacka z SLD oraz poseł Jarosław Zieliński z PIS.

Na pytania postawione przez posłów nie została udzielona odpowiedź przez żadnego z obecnych przedstawicieli rządu. W tej sytuacji poseł Jarosław Zieliński złożył wniosek formalny o ogłoszenie przerwy i zwołanie Konwentu Seniorów, by przywrócić elementarną zasadę kontroli parlamentu nad działaniem rządu, ponieważ cyt. „bo premier obecny na posiedzeniu milczy i nie odpowiada na pytania posłów”.

Wniosek posła Zielińskiego został poddany pod głosowanie – za przyjęciem wniosku było 199 posłów, przeciw 245 posłów, 3 się wstrzymało. Wniosek został odrzucony.

Poseł Zieliński domagał się również odpowiedzi od marszałek Sejmu pani Kopacz, dlaczego przedstawiciele służb mundurowych nie zostali wpuszczeni na galerię. Na to pytanie również nie uzyskał odpowiedzi. Głosy posłów SLD i PIS ostrzegające, że przyjęcie tej ustawy w dużym stopniu wpłynie na pogorszenie bezpieczeństwa społecznego, zostały zbyte aroganckim milczeniem ze strony rządu i marszałek Sejmu.

Poniżej podsumowanie głosowania z wyszczególnieniem klubów poselskich. To powinno ułatwić funkcjonariuszom służb mundurowych oraz ich rodzinom podjęcie decyzji w nadchodzących wyborach.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT