Święto Niepodległości

Cała Polska świętuje 96. rocznicę odzyskania niepodległości. Oficjalne obchody rozpoczął prezydent Bronisław Komorowski, który złożył kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W kraju organizowane są marsze, koncerty, imprezy sportowe i festyny. Główne uroczystości odbyły się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyła reprezentacja Policji z gen.insp. Markiem Działoszyńskim, Komendantem Głównym Policji na czele. Obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w archikatedrze św. Jana mszą świętą za Ojczyznę, której przewodniczył biskup polowy WP Józef Guzdek.

Główne uroczystości związane z obchodami 11 listopada z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów, parlamentu, korpusu dyplomatycznego, zaproszonych gości, generalicji, duchowieństwa, weteranów, grup rekonstrukcji historycznych oraz harcerzy odbyły się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Po uroczystej odprawie wart połączonej z Apelem Pamięci, na płycie Grobu zostały złożone wieńce i kwiaty.

Po ceremonii na Placu Józefa Piłsudskiego, odbył się wspólny przemarsz pododdziałów reprezentacyjnych Wojska, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej oraz grup rekonstrukcji historycznych. Policja obok wojska, Marynarki Wojennej, Straży Granicznej i innych służb mundurowych wystawiła wartę honorową.

Policjanci nie tylko wzięli udział w defiladzie, ale również pilnowali porządku i bezpieczeństwa biorących udział w uroczystościach. Policja zabezpieczająca uroczystości zgromadziła jednostki w pobliżu placu Zbawiciela. Funkcjonariusze pilnują newralgicznego punktu – tęczy, która w zeszłym roku została spalona podczas Marszu Niepodległości.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT