Wywiad z Mariuszem Błaszczakiem

Znalezione obrazy dla zapytania mariusz BłaszczakRMF24 opublikowało wywiad z desygnowanym na ministra spraw wewnętrznych (i administracji) Mariuszem Błaszczakiem zatytułowany: „Błaszczak: Czas zerwać więzy łączące policję z PRL-em. Czas, by nie kierowali nią dawni milicjanci”.

 

„Mój cel numer jeden to scalenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To jest funkcjonalne z punktu widzenia zarządzania kryzysowego” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM przyszły szef MSW(iA) Mariusz Błaszczak. Nowy Komendant Główny Policji? „Już tyle czasu upłynęło od ’89 roku, że czas na to, żeby ludzie, którzy nie byli w MO, byli na czele policji. Ważne jest nowoczesne podejście. Czas najwyższy, żeby skończyć z więzami łączącymi policję z PRL-em” – odpowiada gość RMF FM. Uważa również, że „Biuro Ochrony Rządu powinno być dogłębnie zmienione”. Pytany o to, czy BOR-owi powinien być podporządkowany pułk lotniczy wożący VIP-ów, odpowiada: „Wynajem samolotów od LOT-u nie jest dobrym pomysłem i nie jest tańszy niż pułk specjalny. Racjonalne jest jego odtworzenie”. Zdaniem przyszłego ministra, „trzeba doprowadzić do tego, żeby fotoradary były w miejscach właściwych i nie służyły jako skarbonka, która przynosi dochody budżetowi”. Wyższe mandaty dla kierowców? „Nie chodzi o to, żeby policja koncentrowała się na nieszczęśnikach, którzy muszą stać w korkach do pracy. Wtedy to represja” – odpowiada Mariusz Błaszczak. Pytany o zniesienie obowiązku meldunkowego mówi, że „w dzisiejszej sytuacji, w XXI wieku, obowiązek meldunkowy to przeszłość”.

To tylko omówienie tekstu, cały wywiad dostępny pod poniższym linkiem:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-blaszczak-czas-zerwac-wiezy-laczace-policje-z-prl-em-czas-by,nId,1921246

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT