Akcja pomorskich związkowców odniosła skutek

Znalezione obrazy dla zapytania policjaBulwersująca środowisko nie tylko pomorskich policjantów sprawa umorzenia śledztwa wobec młodego bandyty, który po zażyciu narkotyków dokonał napaści na policjanta i dopuścił się zniszczenia mienia publicznego, będzie wznowiona.

 

Akcja Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. pomorskiego (m.in. list do Prokuratora Generalnego), zbulwersowanych umorzeniem śledztwa wobec młodego bandyty, który według prokuratury nie mógł jakoby przewidzieć swojego zachowania bo po raz pierwszy zażył narkotyk, zakończyła się sukcesem. Śledztwo będzie wznowione.

O całej sprawie poinformował dzisiaj reporter Faktów TVN. W programie wystąpił m.in. przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Józef Partyka, który podkreślił, że „czarę goryczy w tej sprawie przelało stwierdzenie prokuratora o umorzeniu śledztwa z powodu znikomej szkodliwości czynu…”

Wypowiadający się w programie lekarz toksykolog Eryk Matuszkiewicz całkowicie zdyskredytował opinię prokuratury opierającą się na stwierdzeniu, iż sprawca nie mógł przewidzieć swojego zachowania, bo bo po raz pierwszy zażył narkotyk. Zdaniem lekarza jest to niepoważne stwierdzenie. Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego czym jest narkotyk i powinien liczyć się z konsekwencjami ich zażycia.

Józef Partyka

 

 

 

 

Na podstawie przekazu TVN jp

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT