Budżet 2013′: płace nadal zamrożone.

Wczoraj rząd przyjął wstępnie, projekt ustawy budżetowej na rok 2013. Przewiduje on mniejszy niż wcześniej zakładano wzrost PKB (2,2 proc) przy wzroście danin – akcyzy, podatków, a także likwidację ulg i zamrożenie płac sfery budżetowej.

 

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na rok 2013. Przewiduje on mniejszy niż wcześniej zakładano wzrost PKB (2,2 proc) przy , wzroście danin – akcyzy, podatków, a także likwidacje ulg i zamrożenie płac sfery budżetowej.Pozwoli to na utrzymanie w ryzach deficytu budżetowego, który ma wynieść 35 mld zł.

Jak donoszą media; każdy minister domagał się zwiększenia puli pieniędzy dla swojego resortu. Szef MSW Jacek Cichocki chciał więcej pieniędzy na modernizację posterunków policji. Przyjęty przez rząd projekt budżetu krytykują ekonomiści. Założone na kolejny już rok zamrożenie płac w sferze budżetowej pospołu z dużą inflacją, także i służbom mundurowym zniweluje dokonaną podwyżkę i trudno się spodziewać, aby w tej sytuacji została dotrzymana obietnica kolejnej podwyżki dla służb, co zapowiedział premier w swoim expose. No cóż, wkrótce usłyszymy nowe expose. Teraz projekt rządowy trafi pod obrady Komisji Trójstronnej, gdzie nie spotka się z aplauzem.

 

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT