Długa droga do ułaskawienia

Kurier Opolski w dzisiejszym wydaniu wraca do sprawy policjantów z Kędzierzyna-Koźla skazanych za przekroczenie uprawnień. Pod apelem o ich ułaskawienie Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu zebrał już przeszło 50 tysięcy podpisów. 5 stycznia sąd w Kędzierzynie-Koźlu wyda opinię, która trafi do Kancelarii Prezydenta RP.


 

Opinia sądu w Kędzierzynie-Koźlu, która trafi do Kancelarii Prezydenta będzie jednym z dokumentów, na których prezydent RP będzie się opierał podejmując decyzję w sprawie wniosku o ułaskawienie złożonego przez prof. Kruszyńskiego – informuje Ignacy Krasicki – przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Opolu.

 

 

 

Jak wynika z komentarza proces ułaskawienia może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Tymczasem byli już policjanci, którzy po wyroku musieli zmienić pracę ledwo wiążą koniec z końcem…

– Po wyroku ich życie legło w gruzach, musieli oddać legitymacje, broń, przestali pełnić funkcje stróżów prawa, bo jak twierdzą to właśnie prawo obróciło się przeciw nim…

 

Teraz wszystko w rękach prezydenta – ale jak mówią: Sebastian Zając i Jan Dziuba, jeśli zostaną ułaskawieni, chcą wrócić do służby, do kolegów, którzy okazali się prawdziwymi przyjaciółmi.

 

 

 

Materiał TVP Opole dostępny pod poniższym linkiem…
http://www.tvp.pl/opole/informacja/kurier-opolski/wideo/28-grudnia-2011-r/6047504

 

Źródło: ZG NSZZ P.

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT