Kim jest nowy Minister?

 

Bartłomiej Sienkiewicz

 

Bartłomiej Sienkiewicz

 

 

 

 

W latach 80. współpracował z opozycją demokratyczną. Od 1981 związany z Niezależną Oficyną Studentów w Krakowie, zajmował się drukiem i dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu. W 1988 był w komitecie organizacyjnym Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka w Krakowie.
Ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współzałożycielem Ośrodka Studiów Wschodnich, był jego wicedyrektorem zajmującym się problematyką wschodnią (1991–1993, 1995–2001), został też przewodniczącym rady tej instytucji. Na początku lat 90. wchodził w skład kierownictwa pionów analitycznych Urzędu Ochrony Państwa, był współpracownikiem ministrów spraw wewnętrznych Krzysztofa Kozłowskiego i Andrzeja Milczanowskiego. Od 2002 prowadzi własną działalność gospodarczą w branży doradczej. Jest stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”, a także publicystą prasy codziennej. Został powołany w skład rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Jest prawnukiem Henryka Sienkiewicza.
20 lutego 2013 roku premier Donald Tusk ogłosił nominację Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych

Jak będzie?? Zobaczymy!

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT