Komunikat z posiedzenia ZW!

W dniu 21 grudnia 2012 roku odbyło się ostatnie w br. posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu.

 

W czasie trwania posiedzenia podjęto kilka istotnych uchwał, między innymi o powierzeniu obowiązków Przewodniczącego ZT w Namysłowie i Kluczborku, gdzie wybrani w br. Przewodniczący zostali przeniesieni do pracy w biurze Zarządu w Opolu. Takie rozwiązania narzuca statut NSZZ.

Ponadto na wniosek Komitetu Założycielskiego powołano do działania Zarząd Terenowy Emerytów i Rencistów NSZZ Policjantów w Kluczborku. W chwili obecnej prawie 40 byłych policjantów zadeklarowało chęć pracy w tej terenowej organizacji. Taka postawa naszych kolegów emerytów bardzo nas cieszy i mamy nadzieję, że będą nas wspierać w naszym wykonywaniu zadań dla dobra środowisk policyjnych.

Zarząd podjął również uchwałę o pokryciu kosztów dojazdu do pracy w biurze Zarządu oddelegowanym trzem członkom ZW. Stało się to konieczne z uwagi na przeniesienie tych funkcyjnych członków naszej organizacji, przez Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego do jednostek terenowych. O interwencję w tej sprawie Zarząd Wojewódzki zwrócił się do Komendanta Głównego Policji za pośrednictwem Zarządu Głównego. Z naszych informacji wynika, że Biuro Kadr KGP podjęło już działania w tej sprawie. Mamy nadzieję, że taki stan nie potrwa już długo i wzorem lat poprzednich i innych województw, nasi koledzy zostaną przeniesieni do Komendy Wojewódzkiej, gdzie pracodawca udostępnił im zgodnie z zapisami ustawy pomieszczenia biurowe i środki łączności.

Przedyskutowano jeszcze kilka innych problemów istotnych dla policjantów i podjęto inne uchwały oraz stanowiska.

Na przedmiotowe posiedzenie, oraz kolację wigilijną jaką zaplanowano po posiedzeniu miał przybyć Opolski Komendant Wojewódzki, jednak nie skorzystał on z zaproszenia. Widocznie są inne ważniejsze sprawy, niż spotkanie się z przedstawicielami ponad 1200 policjantów naszego garnizonu zrzeszonych w Niezależnych Samorządnych Związkach Zawodowych Policjantów.

Korzystając z okazji życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom Policjantom wiele ciepła, spokoju i radości w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 roku.

 

Ze związkowym pozdrowieniem:

Przewodniczący ZW Benedykt Nowak

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT