Marek Wójcik szefem Komisji Spraw Wewnętrznych.

Marek Wójcik szefem Komisji Spraw WewnętrznychNowym szefem sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych został Marek Wójcik (PO), który zastąpił Marka Biernackiego. Wójcik był do tej pory wiceszefem komisji, na jego miejsce wybrano Piotra van der Coghena (PO).

 

Biernacki w poniedziałek objął urząd ministra sprawiedliwości; zastąpił Jarosława Gowina.

Podczas wtorkowego posiedzenia Wójcik został szefem komisji przy 14 głosach poparcia i jednym wstrzymującym się. Za kandydaturą van der Coghena na wiceprzewodniczącego głosowało 14 posłów, zaś czterech się wstrzymało.

Komisja Spraw Wewnętrznych bardzo dobrze funkcjonowała pod przewodnictwem pana posła Biernackiego. Mam nadzieję, że będziemy taką dobrą współpracę pomiędzy wszystkimi członkami komisji kontynuowali. To była komisja, w której z równą uwagą przyglądano się i rozpatrywano poprawki zgłaszane przez posłów koalicji, jak i przez posłów opozycji. Chciałbym, żeby tę zasadę utrzymać – powiedział Wójcik. Dodał, że w sposobie pracy komisji nie chce nic zmieniać.

Pytany o funkcje kontrolne związane z zagadnieniami, którymi komisja się zajmuje, Wójcik wymienił informatyzację rejestrów publicznych i policji, czym posłowie mają zająć się w czerwcu. – Myślę, że będziemy również pochylali się nad wszystkimi raportami NIK-u dotyczącymi spraw wewnętrznych, m.in. ostatni raport na temat naboru i szkolenia w służbach mundurowych również będzie przez nas analizowany – powiedział nowy przewodniczący komisji.

W opublikowanym w poniedziałek raporcie NIK po zbadaniu naboru i szkolenia nowych funkcjonariuszy w ABW, CBA, policji i Straży Granicznej wskazała, że braki w systemie szkoleń „mogą się odbić na profesjonalizmie funkcjonariuszy”. Komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński odpowiadał, że niedociągnięcia w doskonaleniu zawodowym funkcjonariuszy są przejściowe.

Wójcik ma 33 lata, jest posłem z Katowic.

Biernacki zwolnił też miejsce w Komisji ds. Służb Specjalnych, jego miejsce zajmie tu Paweł Olszewski – zapowiedział szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński.

źródło:ZG

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT