Media o planowanej na 23 lipca pikiecie

Znalezione obrazy dla zapytania ewa kopaczPlanowany przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów i inne związki zawodowe służb mundurowych na 23 lipca br. protest „dostrzegły” największe media w Polsce: Dziennik Gazeta Prawna oraz Gazeta Wyborcza.

 

Bożena Wiktorowska w Gazecie Prawnej, w artykule o chwytliwym tytule: „Policjanci chcą po 600 zł podwyżki. Są gotowi jechać do Brukseli”, zapowiada, iż kwota o jaką wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy od 1 stycznia 2016′ będzie znana za około 2 tygodnie. Redaktor Wiktorowska wyraźnie daje do zrozumienia, że tych podwyżek, o których także informowaliśmy po I spotkaniu Forum Dialogu Społecznego (6 lipca br.) nie byłoby, gdyby nie zdecydowane stanowisko związkowców, zapowiedziana na 23 lipca br. pikieta oraz akcja wysyłania listów do premier Kopacz.

Gazeta zamieszcza m.in. wypowiedź wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Tomasza Krzemieńskiego, który podkreśla, że związkowcy będą się domagać realizacji obietnicy ówczesnego premiera Donalda Tuska z I expose w 2011 roku i II w 2012 roku. Wówczas to padła deklaracja, że pod koniec tej kadencji Sejmu policjanci dostaną po 300 zł. DGP cytuje dosłownie T. Krzemieńskiego: „Jeśli rząd nie będzie chciał z nami o tym rozmawiać, to pojedziemy do Brukseli przypomnieć Donaldowi Tuskowi jego słowa”.

W artykule podkreśla się, iż sytuacja funkcjonariuszy jest dramatyczna: wielu z nich kwalifikuje się do korzystania z pomocy społecznej. Jednak ze względu na wykonywaną służbę w formacjach mundurowych wstydzą się występować o taką pomoc. Tu znowu cytowany jest Tomasz Krzemieński, który uważa, iż konieczna jest nowa ustawa modernizacyjna na najbliższe lata, która będzie uwzględniać wzrost płac we wszystkich służbach mundurowych. Wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów zaznacza, że związek nie zgodzi się, aby nowe rozwiązania dotyczyły wyłącznie wyposażenia, czyli sprzętu – co planuje rząd.

Związki zwracają także uwagę, że konieczne jest przygotowanie rozwiązań umożliwiających wypłatę rekompensaty za czas służby pełnionej w porze nocnej, w niedziele i święta oraz dni ustawowo wolne od pracy. Skoro bowiem system zaopatrzeniowy upodabnia się do pracowniczego, to te sprawy także muszą zostać uregulowane.

Dziennikarze Gazety Wyborczej Leszek Kostrzewski i Piotr Mączyński także już kontaktowali się z Biurem Prasowym ZG NSZZ Policjantów. W najbliższym czasie możemy się spodziewać w GW artykułu na temat planowanego protestu służb mundurowych.

 

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT