Min. Błaszczak: wkrótce kandydat na komendanta głównego policji !

Znalezione obrazy dla zapytania Błaszczak w trójceSzef MSWiA podczas rozmowy w Radiowej Trójce poinformował, że kandydata na nowego Komendanta Głównego przedstawi Pani Premier w ciągu najbliższych dni. Nie wykluczył, ale i nie przesądził, że może to być młodszy inspektor Andrzej Szymczyk, pełniący obowiązki komendanta.

 

Szef MSWiA podczas rozmowy w Radiowej Trójce poinformował, że kandydata na nowego Komendanta Głównego przedstawi Pani Premier w ciągu najbliższych dni. Nie wykluczył, ale i nie przesądził, że może to być młodszy inspektor Andrzej Szymczyk, pełniący obowiązki komendanta. Zgodnie z ustawą, może to robić do 10 maja. Poprzedni komendant (inspektor Zbigniew Maj) podał się do dymisji w lutym.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, przekonuje, że kandydatów na kierowanie Komendą Główną Policji jest kilku. Mariusz Błaszczak dodaje, że będzie to osoba z doświadczeniem, ale i taka, która przystąpiła do policji po przełomie 1989 roku. Będzie to oficer policji,  ktoś kto daje gwarancję tego, że zmiany w policji będą kontynuowane.

W dalszej części rozmowy poruszono temat Biura Ochrony Rządu. Minister przyznał, że zmiany w BOR są konieczne. Przypomniał, że sprawa incydentu z udziałem Prezydenta jest wyjaśniana przez prokuraturę. Podkreślił również, że w MSWiA został powołany zespół kontrolny, którego zadaniem jest skonfrontowanie informacji, które pojawiły się w „Rzeczpospolitej” z informacjami dostępnymi w Biurze Ochrony Rządu. Minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że po ustaleniach zespołu powołanego w BOR zostały wyciągnięte poważne konsekwencje wobec działu transportu w Biurze.

Szef MSWiA skomentował także sprawę fałszywego alarmu bombowego na lotnisku w Modlinie. W niedzielę po godz. 21.00 dyżurny portu lotniczego Warszawa-Modlin poinformował nowodworską Policę, że nieznany mężczyzna zaalarmował służby lotniskowe o podłożonym ładunku wybuchowym. Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 21 osób, które w większości były pod wpływem alkoholu.

– Mam nadzieję, że prokurator będzie wnioskował o surową karę. To jest igranie z losem. Po pierwsze z uwagi na sytuację międzynarodową, (…) a po drugie są to olbrzymie koszty – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Więcej:

http://www.polskieradio.pl/9/299/Artykul/1600278,Szef-MSWiA-wkrotce-kandydat-na-komendanta-glownego-policji

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT