Minister M. Błaszczak: J. Szymczyk dobrą zmianą w Policji

Minister Mariusz Błaszczak wyraził przekonanie, że nadinsp. Jarosław Szymczyk będzie kontynuował dobre zmiany w Policji.

 

Nadinsp. Jarosław Szymczyk jest bardzo dobrym i doświadczonym policjantem. Przystąpił do Policji w 1990 roku, przeszedł całą ścieżkę kariery zawodowej – podkreślał podczas rozmowy w TVN 24 minister Mariusz Błaszczak.

Wczoraj decyzją premier Beaty Szydło nadinspektor Jarosław Szymczyk otrzymał z rąk szefa MSWiA nominację na Komendanta Głównego Policji. Nadinspektor Szymczyk jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach wykonawczych i kierowniczych. Pełnił między innymi stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Szef MSWiA podkreślił, że nowy Komendant Główny Policji będzie kontynuował dobre zmiany w tej formacji. Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że decyzja o powołaniu nadinsp. Szymczyka na stanowisko szefa polskiej Policji była podjęta w porozumieniu.

W późniejszej rozmowie w Polsat News, minister Błaszczak podkreślił również, że przebieg służby nadinspektora Szymczyka został zweryfikowany, a wszystkie właściwe urzędy i służby wypowiedziały się o nim pozytywnie.

W dalszej części programu minister odniósł się do kwestii ewentualnego przeniesienia miejsca spotkania z Papieżem Franciszkiem podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Szef MSWiA przypomniał, że to organizator decyduje gdzie będą odbywać się uroczystości.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z Kurią Krakowską (…) To autonomiczna decyzja organizatora. Jest ustawowy termin 15 maja do którego muszą być przygotowane plany bezpieczeństwa – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Temat Światowych Dni Młodzieży był również poruszany podczas rozmowy w Polsat News, gdzie minister stwierdził, że w trakcie obchodów z całą pewnością zapewnione będzie bezpieczeństwo.

Szef MSWiA mówił także o rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Podkreślił, że to dowód na to, że opozycja przenosi sprawę sporów politycznych za granicę. Szef MSWiA dodał, że główną powinnością rządu jest prowadzenie suwerennej polityki zagranicznej.

Więcej na: https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14370,Minister-Mariusz-Blaszczak-nadinsp-Jaroslaw-Szymczyk-bedzie-kontynuowal-dobre-zm.html

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT