Mirosław Schossler odwołany z funkcji wiceszefa policji?

Mirosław Schossler nie jest już wiceszefem policji. Odwołał go minister spraw wewnętrznych i administracji na wniosek nowego Komendanta Głównego Policji – donosi RMF FM

 

Trwa wymiana kadr w policji. Nowy szef policji dobiera sobie współpracowników, do których będzie mógł mieć pełne zaufanie. RMF FM przypomina, że gen. Schossler, był uwikłany w jeden z wątków afery podkarpackiej i utrzymywał nieformalne kontakty z byłym szefem klubu ludowców – Janem Burym. Ten polityk naciskał, by za pośrednictwem Schosslera użyto policjantów do politycznej zemsty.

To nie koniec decyzji kadrowych w szefostwie policji – zapowiada RMF FM. Do dymisji bowiem miał się podać drugi wicekomendant – Wojciech Olbryś. Jego rezygnacja jeszcze nie została przyjęta przez szefa MSWiA.

Nowym Komendantem Głównym Policji jest od kilku dni Zbigniew Maj, który przez ostatnie dwa lata był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji do Spraw Kryminalnych w Gdańsku. Zastąpił on na stanowisku szefa policji Krzysztofa Gajewskiego.

Czytaj więcej na

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-miroslaw-schossler-odwolany-z-funkcji-wiceszefa-policji,nId,1939191#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT