MSW nie pracuje nad zmianą w naliczaniu emerytur.

Podczas otwarcia budynku nowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu minister Jacek Cichocki w zdecydowany sposób zapewnił, że ministerstwo nie prowadzi żadnych prac nad zmianami w naliczaniu emerytur.

 

19 września 2012 roku miało miejsce otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w woj. mazowieckim. W uroczystości uczestniczyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki, Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, Podsekretarz Stanu w MSW Michał Deskur, Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek i Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski. NSZZ Policjantów reprezentował Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ P woj. mazowieckiego asp. sztab. Grzegorz Nems.

Uroczystość w Grójcu oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie nowoczesnej komendy Policji, zapewniającej komfortowe warunki przyjmowania interesantów i pełnienia służby przez funkcjonariuszy.

Otwarcie komendy dało również policjantom możliwość osobistego spotkania z Ministrem Spraw Wewnętrznych Jackiem Cichockim i Podsekretarzem Stanu w MSW Michałem Deskurem oraz z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Markiem Działoszyńskim.

W trakcie zorganizowanej w KPP w Grójcu odprawy służbowej minister Jacek Cichocki wyraził słowa uznania dla pracy wszystkich policjantów i pracowników policji garnizonu mazowieckiego. Bardzo dobrze ocenił stan realizacji zadań nałożonych na Policję w garnizonie i wyraził słowa podziękowania dla funkcjonariuszy za wysiłek, jaki jest konieczny, aby taki poziom osiągnąć.

Minister Spraw Wewnętrznych w swoim wystąpieniu w zdecydowany sposób zapewnił, że ministerstwo nie prowadzi żadnych prac nad zmianami w naliczaniu emerytur. Przypomniał, że policjanci i inni funkcjonariusze służb mundurowych pozostają w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym, w którego ramach emerytury i renty są wypłacane bezpośrednio z budżetu państwa.

Jacek Cichocki stanowczo zdementował pojawiające się doniesienia o dalszych planowanych zmianach w zakresie emerytur mundurowych. Stwierdził, że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych nie były ani nie są prowadzone żadne prace, które mogłyby wpłynąć na sposób naliczania emerytury dla funkcjonariuszy obecnie pracujących. Komenda Główna Policji również nie prowadzi prac nad takimi zmianami, co potwierdził Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Minister Cichocki poinformował, że trwające w MSW prace nad zmianami ustawowymi obejmują jedynie założenia do ustawy o zmianie zasad naliczania stawki za okres przebywania funkcjonariuszy na zwolnieniach lekarskich oraz do ustawy o funkcjonowaniu komisji lekarskich podległych MSW.

 

żródło : ZG NSZZ P

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT