Nie będzie ułaskawienie kędzierzyńskich policjantów!!!

Negatywną opinię w tej sprawie wydał dziś Sąd Okręgowy w Opolu.

Nie zaszły żadne nowe i szczególne okoliczności, które mogłyby być podstawą do ułaskawienia – wyjaśnia sędzia Waldemar Krawczyk z Sądu Okręgowego w Opolu.

 

 

Te szczególne okoliczności muszą dotyczyć osoby skazanego lub osób najbliższych. Chodzi m.in. o: ciężką chorobę, konieczność sprawowania opieki przez skazanego nad osobą mu bliską, czy inne zdarzenia losowe. Wcześniej na ułaskawienie nie zgodził się Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

                               

To oznacza, że prezydent Bronisław Komorowski nie zajmie się sprawą byłych policjantów – Sebastiana Zająca i Jakuba Dziuby. Mógłby to zrobić tylko w wypadku wydania pozytywnej opinii przez jeden z tych sądów. Wówczas akta sprawy trafiłby do Prokuratora Generalnego, który przekazałby prośbę o ułaskawienie prezydentowi.

Istnieje jeszcze jednak cień szansy dla byłych policjantów. – Muszą zajść nowe okoliczności, które nie były znane podczas procesu – mówi sędzia Krawczyk.

Druga sytuacja to taka, gdyby postępowanie ułaskawieniowe z urzędu wszczął Prokurator Generalny. Wówczas opinie sądów nie byłby dla niego wiążące.

Przypomnijmy. Sierżanci Sebastian Zając i Jakub Dziuba zostali skazani za przekroczenie uprawnień na kary po 6 i 7 miesięcy więzienia w zawieszeniu. O pobicie i wywiezienia za miasto oskarżył ich Dariusz M., dobrze znany kędzierzyńskiej policji. Byli stróże prawa zarzekają się, że tylko przywracali porządek w owianym złą sławą osiedlu. Murem za nimi stanęli mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i tamtejsze władze.

Autor:  Sławomir Draguła

Źródło:NTO http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120202/POWIAT01/655721054

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT