Po exposé – gorący komentarz Biura Prasowego ZG NSZZ P

Słuchając exposé Pani Premier Ewy Kopacz, mogliśmy wielokrotnie usłyszeć słowo „bezpieczeństwo”… gorący komentarz Biura Prasowego ZG NSZZ Policjantów po wygłoszeniu przez panią premier exposé w Sejmie.

 

Słuchając exposé Pani Premier Ewy Kopacz, mogliśmy wielokrotnie usłyszeć słowo „bezpieczeństwo”. Dowiedzieliśmy się więc, że celem obecnego rządu jest szeroko pojęte bezpieczeństwo polskich rodzin, a miarą sukcesu rządu powinno być poczucie dobrobytu i bezpieczeństwa w każdym polskim domu. Musimy – mówiła Pani Premier – wspólnie zadbać o bezpieczeństwo dla Polski. „Mój rząd zapewni Polsce i Polakom bezpieczeństwo.”

By było bezpieczniej, wydatki obronne naszego kraju – o czym zapewniał wcześniej Prezydent RP – wzrosną od 2016 roku do 2 % PKB. Natomiast już od początku 2015 roku dodatkowe 39 mln złotych ma trafić do żołnierzy, „premiując dłuższą służbę oficerów i podoficerów”.

Jako związek zawodowy policjantów musimy przypomnieć, że termin „bezpieczeństwo” obejmuje zarówno bezpieczeństwo zewnętrzne (to za nie odpowiada w głównej mierze wojsko), jak i wewnętrzne. O to, by ludzie w Polsce czuli się bezpiecznie w swoich domach, muszą zadbać funkcjonariusze Policji i innych służb mundurowych. To im przy okazji reformy mundurowego systemu emerytalnego obiecano, że rząd stworzy system zachęt w celu dłuższego pozostawania doświadczonych funkcjonariuszy w służbie.

Projekt zmian zasad naliczania dodatku stażowego dla policjantów leży w MSW już od dłuższego czasu. Nie możemy też zapomnieć o obietnicy premiera Donalda Tuska, który w 2011 roku deklarował w swoim exposé, że pod koniec obecnej kadencji Sejmu żołnierze i funkcjonariusze otrzymają drugą transzę podwyżki, zapoczątkowanej w roku 2012. Czekamy na realizację tych zapewnień i obietnic. Okazją do ich spełnienia będzie być może zapowiadany na listopad przez Panią Premier plan wzmocnienia bezpieczeństwa kraju, mający mówić o współpracy służb porządku publicznego w naszym kraju. Nie widzimy możliwości, by tak się stało, bez wyasygnowania stosownych środków finansowych na rzecz funkcjonariuszy.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT