Policja bez internetu?

Decyzja o konkretnej liczbie stanowisk w poszczególnych jednostkach policji zapewniających dostęp do zasobów sieci internet pozostaje w gestii kierowników jednostek oraz komórek organizacyjnych policji.

 

Z danych, które zebrało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji, wynika, że rozstrzał jest ogromny. Różnica pomiędzy policjami z woj. wielkopolskiego i małopolskiego to aż 54 pkt. proc. Pełne zestawienie prezentuje się następująco: policja wielkopolska – 7 proc., pomorska – 12, stołeczna – 12, warmińsko-mazurska – 14, śląska – 15, lubelska – 16, mazowiecka – 18, zachodniopomorska – 20, łódzka – 21, dolnośląska – 24, kujawsko-pomorska – 24, podkarpacka – 25, podlaska – 32, świętokrzyska – 32, opolska – 37, lubuska – 38, małopolska – 61. A w szkołach policyjnych i ośrodkach szkolenia – 75 proc. komputerów ma dostęp do internetu (…)

 

Jak MSW wyjaśnia często tak znikomy procent komputerów on-line? Po części wynikać to ma z zaleceń co do bezpieczeństwa teleinformatycznego, bo policja przetwarza informacje niejawne, które przesyłane są, ale poprzez sieć wewnątrzpolicyjną. A łączenie sieci wewnątrzpolicyjnej z internetem jest problematyczne.

źródło: ZG

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT