Policja zaostrza zasady egzaminu sprawnościowego!

Policja zaostrza zasady egzaminu sprawnościowego, jaki muszą zaliczyć osoby ubiegające się o przyjęcie do tej formacji. Zostanie także zwiększona liczba punktów, jakie można dostać z tego etapu rekrutacji – informuje Dziennik Gazeta Prawna w artykule zatytułowanym: „Ujemne punkty za ściąganie na teście rekrutującym do pracy w policji”.

 

Do konsultacji międzyresortowych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych z 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz.U. poz. 432). Zgodnie z nim zaostrzone zostają zasady walki z osobami, które ściągają w czasie testu wiedzy. Obecnie kandydat na policjanta, który w czasie takiego egzaminu korzysta z pomocy innych, za karę dostaje zero punktów. W przyszłości będzie to 40 punktów ujemnych.

– Takie rozwiązanie nie budzi żadnych wątpliwości. Osoby te bowiem starając się o przyjęcie muszą być uczciwe, a nie ściągać. Tym bardziej że nasza formacja nie ma problemów ze znalezieniem chętnych do służby. Zdarzają się przypadki, że na sto osób jest przyjmowana tylko jedna – uważa Tomasz Krzemiński, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Jednocześnie osoby starające się o przyjęcie do tej formacji będą mieć szansę na otrzymanie maksymalnie 60 punktów z testu sprawnościowego, czyli o 20 więcej niż obecnie.

Dodatkowo zaostrzane zostaną zasady przeprowadzania samych testów. Jeśli zainteresowany nie wykonana jakiegoś ćwiczenia zgodnie z opisem, to może powtórnie do niego przystąpić. Taką możliwość ma jednak tylko tego samego dnia. Zdaniem autorów projektu rozporządzenia takie rozwiązanie przyspieszy cały proces kwalifikacji. Z danych MSW wynika, że każdego roku test sprawnościowy przechodzi około 33 tys. kandydatów, z czego aż 8 tys. nie zdaje.

Nowe zasady przyjmowania do policji będą obowiązywać od 1 stycznia 2014 r.

źródło: ZG, gazeta prawna.pl

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT