Policjant chce pozwać prokuraturę !!!

Uprawomocniły się wyroki ws. łapówkarstwa w opolskiej policji. Jeden z uniewinnionych policjantów przyznał, że chce pozwać prokuraturę. 

 „Sześć lat procesu, w którym udowadniałem, że nie jestem wielbłądem” – komentowali policjanci po wyjściu z sali sądowej. W Sądzie Okręgowym w Opolu uprawomocniły się wyroki w słynnej sprawie o korupcję w opolskiej drogówce. Według śledczych policjanci kierowali się zasadą: „dziś wpada mój znajomy, jutro twój” i fałszowali raporty z wypadków tak, by sprawę korzystnie załatwić dla swoich kolegów i koleżanek.

Z ośmiu oskarżonych o sprzedajność (za butelkę wódki) i przekraczanie swoich uprawnień skazany został jedynie Aleksander S. Sąd rejonowy w kwietniu tego roku wymierzył mu karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na cztery i 4,5 tys. zł grzywny, a dziś sąd II instancji wyrok ten podtrzymał.

 

Wobec pozostałych policjantów, ze względu na znikomą społeczną szkodliwość czynu, warunkowo umorzył postępowanie lub ich uniewinnił. Od tej decyzji apelowała prokuratura, ale sąd uznał apelację za bezzasadną.

– Tyle zszarganych nerwów, brak awansów i nagród to cena, którą zapłaciłem za ten bzdurny proces. Przypomnijcie sobie, kto sześć lat temu rządził i obiecywał w mediach, że zrobi porządek z przestępcami w mundurach. No i co? Psy zostały spuszczone i oto efekt – mówił po wyroku jeden z uniewinnionych policjantów. Zapowiedział również, że pozwie prokuraturę w procesie cywilnym

źródło:opole.gazeta.pl

 

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT