Posiedzenie Prezydium ZG!

W dniu 28 października br. W Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium ZG NSZZ Policjantów . W czasie jego trwania omówiono dwa najistotniejsze problemy stojące w chwili obecnej przed naszą organizacją.

 

 

Pierwszy z nich to strategia działań związku wobec zmieniającej się rzeczywistości politycznej.

Członkowie Prezydium postanowili przygotować na spotkanie z przyszłym Ministrem Spraw Wewnętrznych najważniejsze i najpilniejsze sprawy wymagające zmian, które wprowadzone w ostatnim czasie do stosowania w służbie, przynoszą więcej zamieszania i szkody, niż pożytku.

Między innymi dotyczące zmian wprowadzonych „ustawą o L-4”, stosowania mierników w ocenie działań policji, rozporządzenia dot. wypłat równoważnika za umundurowanie i tym podobnych. Również jedną z najistotniejszych kwestii, jest przygotowanie i wprowadzenie nowej ustawy o modernizacji Policji, przewidującej również podwyżki płac dla policjantów i pracowników cywilnych.

Ponadto omówiono sprawę przyszłorocznych podwyżek płac dla policjantów. Rozdysponowanie kwoty podwyżki miało się odbyć w porozumieniu ze związkami zawodowymi i wstępnie ustalono, że kwota 186 złotych zostanie włączona do dodatku za stopień dla wszystkich policjantów. Jednak „strona służbowa” preferuje rozwiązanie podniesienia mnożnika o 0,10 punkta, co niestety zróżnicuje nieco zakładaną kwotę podwyżki dla części funkcjonariuszy. Prawdopodobnie jednak rozporządzenie w tej sprawie podpisze już nowy minister i ustalenia w tej sprawie będą przeprowadzone od nowa.

Dyskutowano jeszcze na bieżące tematy, a podjęte decyzje zostaną niebawem przesłane do wiadomości!

Benedykt Nowak

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT