Rodziny poległych policjantów walczą o odszkodowania.

Rodziny policjantów, którzy zginęli na służbie chcą zadośćuczynień od Skarbu Państwa. Kwoty mają być zbliżone do tych, jakie otrzymały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej – informuje TOK.FM

Przed warszawskim sądem miała być zawarta pierwsza ugoda pomiędzy rodzinami trzech policjantów z dolnośląskiego i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Funkcjonariusze zginęli na służbie publicznej, podczas wykonywania zadań służbowych i rodziny oczekiwały, że w stosunku do nich, skarb państwa przedstawi propozycje ugodowe, tak żeby doszło do wypłaty zadośćuczynień w wysokości porównywalnej z odszkodowaniami, jakie uzyskały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.
Jak wynika z artykułu, tak Komendant Główny Policji, jak i Komendant Wojewódzki nie widzieli przeszkód prawnych. Jednak decyzja w tym przypadku należała do MSW, które odmówiło zawarcia ugody w sprawie wypłaty zadośćuczynienia.
Jak informuje TOK.FM prawnicy rodzin funkcjonariuszy nie rezygnują. Według nich sprawy są bezsporne i chcą dalej negocjować z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych wypłaty zadośćuczynień.

źródło:nszzp.pl

Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT