Rozmowa dnia: Bartłomiej Sienkiewicz!

W dniu dzisiejszym Minister Bartłomiej Sienkiewicz był gościem „Jedynki” polskiego radia, gdzie odniósł się do sprawy swojej wypowiedzi dla GW, która wywołała tak wiele kontrowersji.

 

„….Czy pana spór ze związkowcami-policjantami został zakończony? Chodzi o pana, no, cytowaną wypowiedź dotyczącą policjantów, funkcjonariuszy. Miał pan powiedzieć, podkreślam: miał pan powiedzieć, że funkcjonariusze czasem niewłaściwie reagują na przemoc domową, bo sami często pochodzą z patologicznych rodzin.

Ja od… przez cały czas swojego funkcjonowania w Komisji Spraw Wewnętrznych złożyłem wystarczająco dużo dowodów absolutnego szacunku dla munduru i dla tej pracy. I takich słów nie tylko nie wypowiedziałem, ale nie byłbym w stanie ich pomyśleć. Zamieściłem stenogram, który wyjaśnia sprawę. Dla mnie kwestia jest zamknięta. A ta ze związkami zawodowymi, no cóż, łączy nas ta sama troska o przyszłość policji i podziwiam determinację związków w takiej walce o codzienne… lepszą służbę policjantów. Natomiast też nie ukrywam, że mamy część sporną w zakresie L-4 i pewnych świadczeń policyjnych. Więc mamy takie stosunki, które polegają na tym, że z jednej strony działamy w pewnym sensie razem, a z drugiej strony jesteśmy oczywiście skazani na pewien rodzaj sporu, nieuchronny wobec organizacji związkowych.

Ale ta sprawa jest zamknięta.

Dla mnie jest ona absolutnie zamknięta, zamieściłem stenogram, który jednoznacznie pokazuje, że tych słów ani nie wypowiedziałem i że sens tych słów jest zupełnie inny…..”


źródło: polskieradio.pl


Zarządy WIS NSZZP

Zarząd Wojewódzki NSZZP w Opolu

ul. Korfantego 2
45-077 Opole

Artur Kuś
przewodniczący
tel. 505 059 498

> INFORMACJE
> RZECZNIK ZW
> ZWIĄZKI
> FPPiS

> STRUKTURA ZW
> PRZYSTĄPIENIE DO
> STATUT NSZZP
> GALERIA

> POLITYKA COOKIES
> PLIKI DO POBRANIA
> FORUM POLICYJNE
> KONTAKT